úterý 4. dubna 2017

Martina na CEYOC

(zdjeciawbiegu.pl)

Martina reprezentovala na druhém ročníku Středoevropského poháru dorostu (CEYOC) v polské Sobótce. Závodů se účastnili dorostenci a dorostenky z Polska, Slovenska, Maďarska, Německa a Česka.

V pátek podvečer se běžel sprint, který začínal v zeleném lese, končilo se v městečku, kde už to bylo víceméně o běhu. Martina obsadila ve W18 11. místo.

V sobotu se pokračovalo krátkou ve strmém svahu pohoří Sleza. V lese byly hluboké rýhy a údolí, místy kamenitá podložka. Martině se závod příliš nepovedl, když obsadila až 18. místo.

Vše si vynahradila v neděli, kdy se ve stejném terénu běžely štafety. Martina rozbíhala první štafetu a přiběhla na 4. místě se ztrátou necelých tří minut na první, na druhém úseku Jana Peterová stáhla jedno místo a necelou minutu a výborně běžící Terka Janošíková přivedla štafetu na první místo.

V soutěži zemí Česká republika jasně zvítězila před Maďarskem a domácím Polskem.