úterý 27. března 2018

První jarní víkend závodně i pracovně

O víkendu se naplno rozběhla OB sezóna i v Česku.

U obce Prasek uspořádalo PHK Jarní pohár. Po pátečním nočním na Biřičce se v sobotu běžely štafety zařazené do Českého poháru štafet a České ligy klubů. Marťa hostující v TBM zaběhla výborně a přivedla štafetu D18 do cíle na prvním místě. V neděli se ze stejného shromaždiště běžel i závod jednotlivců. V lese to bylo vzhled k ročnímu období jednoduché až nudné, kontroly svítily z daleka, chyby se dělaly převážně z nepozornosti. Dobře opětovně zaběhla Marťa, která v D21C obsadila těsně druhé místo a kvalifikovala se na CEYOC, který se uskuteční za 14 dnů v maďarském Csákvárdu. Těsně pod bednou pak ještě skončil Pavel v H45D.

V sobotu uspořádal Prostějov oblastní žebříček v okolí Protivanova. Terén to byl rozhodně zajímavější než hradecký, i když v lese bylo docela dost vyvrácených stromů. Nejlepší oddílový výsledek zaznamenal Martin v H45C.

V pátek jsme v rámci akce Ukliďme Česko dělali pořádek a připravovali parkoviště pro náš závod na klasické trati, který pořádáme 2. června u Ivančic.