čtvrtek 21. července 2022

Medailová nadílka z MČR v trailu

Poslední červnový víkend se v Máchově kraji uskutečnilo MČR ve všech trailových disciplínách – štafetách, klasice i tempu. Kromě MČR byly závody zařazeny také do Evropského poháru, světového rankingu a sloužily také jako modelový závod pro MS v roce 2023, což znamenalo velice slušnou mezinárodní konkurenci.

Závodní víkend začal tříčlennými štafetami u autodromu v Sosnové u České Lípy, kde na každého člena čekalo 8 klasických kontrol a jedno TempO stanoviště. Pro Betu to zároveň byla historický první účast na štafetovém MČR. Sestava ve složení Jonatán, Láďa a Pája podala velice slušný výkon (vyzdvihnout musíme hlavně Láďu), který při premiéře stačil na krásné 3. místo.

Po krátké polední přestávce a drobných problémech ze strany pořadatelů se pokračovalo závodem v PreO. Připraveno bylo 30 kontrol v prostoru Pruského kamene, který je orienťákům dobře známý z Velikonoc ve skalách. V kategorii Open se nejvíce dařilo Pájovi, který obsadil v MČR 4. místo, celkově poté 18. místo, dále Láďa 22. (94. celkově) a Nikol 30. (113.). Výrazně lépe ovšem zabojovali závodníci v kategorii juniorů. Jonatán potvrdil roli favorita a došel si pro titul juniorského mistra ČR. Při svém teprve druhém závodě se ovšem rozhodně nenechala zahanbit ani Zuzka a za svůj výkon si vysloužila krásné 3. místo.

Celý program zakončil nedělní závod v disciplíně TempO. Prostor přímo navazoval na sobotní závod na klasice, takže závodníci přesně věděli, co na trati mohou očekávat. Naše výsledky se oproti sobotě výrazně nezměnily – Pája tentokrát v MČR pátý (15. celkově), Nikol 23. (82.), Láďa 24. (86.). V juniorech zůstalo pořadí úplně beze změny. Jonatán zvítězil i podruhé, tentokrát ovšem po výborném výkonu (18. celkově). A Zuzka ukázala, že sobotní bronzová medaila nebyla náhodná, a dokázala svoje 3. místo zopakovat.