pondělí 15. dubna 2024

Začala jarní závodní sezóna

První závod jarní části oficiální závodní sezóny uspořádal 6. dubna náš klub v lese západně od Radostic. Podle ohlasů účastníků postavil Daniel pěkné a fyzicky náročné tratě. Skoro všichni jsme byli zapojeni do pořádání, takže závod si zaběhly jen někeré děti. Z nich nejlepšího výsledku dosáhla v kategorii D10N Kamča – 2. místo.

O týden později proběhlo ve Šlapanicích mistrovství oblasti ve sprintu. Zde se nejvíc dařilo Michalovi, který získal mistrovský titul v kategorii H35.

Ne všichni běhají rádi po městě, a tak využili závodu na krátké trati v Pacetlukách ve Valašské oblasti, kde tratě stavěl člen našeho klubu Martin. Ella zde obsadila 4. místo v kategorii D16.

A někteří naopak po městě běhají rádi a delší tratě než jen sprinty, proto si v neděli 14. dubna zajeli do Prahy na měřený trénink ve formě scorelaufu „Praga Magica“. Nejdelší kategorii, zahrnující 33 kontrol nejen po Starém Městě a Malé Straně, ale i v Letenských sadech, si zaběhla i Jolča, pro kterou to byl zatím nejdelší orienťák (přes 10 km).