pátek 5. srpna 2016

Červencové závody

Máme za sebou polovinu prázdnin a tím i řadu závodů s naší účastí.

V termínu 9.-15. července se uskutečnilo juniorské Mistrovství světa ve Švýcarsku. Naši členové běhající za maďarskou reprezentaci zaznamenali nejlepší výsledky hned při prvním závodě ve sprintu když Virág obsadila 4. místo v juniorkách a Maté 13. místo v kategorii juniorů. Virág pak velmi dobře běžela i štafetu, předávala na 3. místě a celkově obsadila štafeta 6. místo.

Na Mistrovství Evropy dorostu v Polsku běhala Réka, která rozběhla velmi dobře štafetu W18 (3. místo na I. úseku), celkově pak skončila maďarská štafeta na 4. místě. Na klasice obsadila Réka 23. místo a ve sprintu pak 27. místo.

V Česku proběhlo již několik vícedenních závodů s naší účastí. Vše začalo Cenou střední Moravy, kde se Martin umístil na 5. místě v H45B a Irena skončila šestá v D45C. Ve vloženém sprintu, který se konal v Boskovicích, obsadila Lucka 3. místo v D10 a Irena 6. místo v D45.

Na H.S.H. Vysočina cup se přihlásilo necelých tisíc závodníků. Organizace klapala, jen sobotní klasika byla zbytečně dlouhá a nedělní zkrácená trať v některých veteránských kategoriích orientačně příliš jednoduchá. V H50C zvítězil Pavel, v desítce byla ještě Lucka, která v D10 obsadila 8. místo.

Dalším závodem v prázdninové nabídce byla Grand Prix Silesia, která se opět uskutečnila v prostoru Velké Kraše a Černé vody. Ivoš obsadil v H35B 4. místo, Irena v D45B 5. místo a Olda v H65 skončil na 11. místě.

Na šumperském divočáku v prostorech loňského mistrovství na klasice jsme zastoupení neměli.

Zatím posledními vícedenními byly závody Eduard 2016 které se konaly v prostoru loňského mistrovství na krátké nad Jáchymovem. V kategorii H40 zvítězil Honza.